Kořenov, žel. st. (5,5 km)

Kořenov, Příchovice, Motorest (1,8 km)

Domácí mazlíčci: Zdarma

Wifi: Zdarma

Chalupa příchovice - Chata Krále Miroslava

Toužíte po dovolené v širším rodinném kruhu či s více přáteli? Prostorná chalupa na rozhraní Jizerských hor a Krkonoš v Kořenově – Příchovicích je k tomu jako stvořená. Nabízí prostor k setkávání i soukromí pro každého.

Na menší sjezdovku je to pouhých 50 metrů a na Pardubické chaty, vyhlášené vynikající českou kuchyní, dojdete za pár minut.

Příroda je na dosah, a když budete mít štěstí, uvidíte i srnky! Stačí jen vyběhnout z chalupy a můžete sbírat houby, borůvky a jiné lesní plody. Navíc ve vlastním lese, který má přes 1 hektar.

Chalupu ocení hlavně ti, pro něž je důležitý klid a současně mít služby po ruce.

Ubytování na chalupě

Chalupa k pronajmutí poskytuje ubytování pro 20 osob v 5 ložnicích.

Ložnice a pokoje: V přízemí se nachází jeden čtyřlůžkový pokoj, zbylé pokoje jsou v patře: 1x dvoulůžkový pokoj, 1x třílůžkový pokoj, 1x pětilůžkový pokoj a 1x šestilůžkový pokoj. Všechny pokoje jsou účelně zařízeny. K dispozici je dětská postýlka a přebalovací pult.

Sociální zařízení: Nebojte se, sociální zázemí je dostatečné, nebudete stát frontu: 3 dámská a dvě pánská WC, 2 pisoáry, koupelna se 2 sprchovými kouty a 4 umyvadly.

Vytápění: Vytápění je zajištěno elektrokotlem a kotlem na tuhá paliva. Ve společenské místnosti jsou krbová kamna na dřevo. Vytápění celého objektu elektrokotlem je v ceně pobytu pouze v zimě (vánoce – jarní prázdniny).

Doprava, parkování: V létě zaparkujete přímo u chalupy. V zimě záleží na množství sněhové pokrývky , zpravidla odstavíte auta na cca 150 metrů vzdáleném parkovišti ( za poplatek 40Kč/auto/den).

Stravování a vybavení chalupy

Stravování

Stravování je vlastní. Kuchyně je plně vybavená (viz níže). Pokud si chcete od vaření odpočinout, doporučujeme navštívit některou z okolních restaurací.

Vybavení chalupy

Dobře vybavená kuchyně je srdcem každého domu. Tato je zařízena tak, aby vše i při velkém počtu lidí fungovalo jak má. Sporák se sklokeramickou deskou a troubou doplňují 2 lednice, 2 rychlovarné konvice, mikrovlnná trouba a myčka, k dispozici je kapslový kávovar Tchibo. Kuchyně je spojená se společenskou místnosti a vyjdete z ní přímo na zahradu s posezením, grilem, ohništěm a letním bazénem.

Centrem dění je prostorná společenská místnost s kamennou zdí v interiéru a výhledem na les. K jídelnímu stolu s lavicemi a židlemi se vejde až 20 lidí. Po dobrém jídle k odpočinku láká menší pohovka a televize, naopak k aktivitě vybízejí elektronické šipky.

Prohřát si unavené svaly můžete v kabinkové infrasauně pro 4 osoby nebo zrelaxovat své tělo ve vířivce!

Na nudu není na chalupě čas. K dispozici jsou sáňky, boby a skluzáky, stačí vyjít za chatu a můžete fičet z kopce.

Pro 20 osob

5 pokojů

Infrasauna

Letní bazén

Výlety, atrakce, zábava

Chalupa je ideálním startovacím místem k pěší i cykloturistice a samozřejmě ke sjezdovému i běžkovému lyžování.

Nejbližší sjezdovku naleznete jen 50 metrů od chalupy. V přilehlém okolí je dostatek různě náročných lyžařských středisek (viz mapa) s výukou dětí a snowparky, i běžkařských stop. Oblíbený je třeba nedaleký lyžařský areál U Čápa se zimním ledovým barem. Skiareál Rejdice se snowparkem je 4 km, do vyhlášeného střediska v Harrachově je to 10 km…

Kousek od chalupy je půjčovna lyží a kol, veřejnosti přístupný krytý bazén s vířivkou se nachází nedaleko chalupy, zcela jistě vás potěší v každém ročním období.

K nezapomenutelným výhledům lákají okolní rozhledny (Štěpánka je nejstarší rozhlednou v Jizerských horách), Muzeum Járy Cimrmana, nad nímž se tyčí nová rozhledna Maják Járy Cimrmana, lákavý je i minigolf, nebo třeba Mumlavský vodopád, jeden z nejkrásnější v Česku.

K zastavení vybízí novorománský kostel sv. Víta v centru obce a unikátní osmiboká Tesařovská kaple. A za svezení rozhodně stojí horská zubačka mezi Tanvaldem a Kořenovem, která je technickou památkou.

V okolí je řada restaurací, bowling, potraviny, bankomat…

Neprohloupíte, ať přijedete kdykoliv!

Fotka z okolí Příchovic

Pardubické chaty (150 m), Restaurace U Zvonku (1,8 km), Restaurace U Čápa (2,4 km)

Potraviny Kořenov (1,8 km)

Bazén Harrachov

Bankomat: Kořenov (1.6 km)